Załóż bloga Zaloguj sięZŁAMANIE NOGI KOŚCI PISZCZELOWEJ I STRZAŁKOWEJ////MINEŁO 14 MIESIĘCY

Published on 03/12,2012

MINEŁO     14 MIESIĘCY

Witam wszystkich poszkodowanych szukających informacji, co może ich czekać.

Nie jest tak jak myślałem, tak zwany gwóźdź przeszkadza mi ,  szczególni w kolanie.

Teraz konkrety, staram się o usunięcie go z mojej nogi , i może uda mi się to zrobić w 15 miesiącu od złamania. Normalnie to nie jest wskazane, i lekarz też mówi, że raczej usuwają po 24 miesiącach.

Ale mam taki problem, że wydaje mi się, że on jest za długi i nie mogę klęknąć na kolano nawet na miękkim podłożu jest to bolesne, po prostu pręt jest zbyt długi i uciska kości kolana, co jest niebezpieczne, aby jej  nie uszkodzić tym prętem, dlatego lekarz godzi się na wcześniejsze usuniecie pręta niż zazwyczaj.Podjął taką decyzję po mojej prośbie i kontroli rentgenowskiej stanu zrostu kości. Jeszcze pozostała mi jedna wizyta za 3 tygodnie ( kontrolna z ustaleniem daty operacji).

Lekaż wyjaśnił mi, że pręt jest w środku kości nie tak jak blaszki w innych zespoleniach, że na zewnątrz i po takim zabiegu kość będzie pusta w środku i bardzo podatna na ponowne złamania, taki stan potrwa około 5 tygodni do czasu aż kość się nie wypełni masą chrzęstną kostną w środku.

To znaczy, że od kwietnia cały maj + czerwiec jest nie ciekawie, ale do końca wakacji, bo już sobie daje ten okres ( X2) to będzie bezpiecznie.

Na pewno interesuje wszystkich odczuwanie bólu, co do tej kwestii to bywały ostatnio tygodnie, że przy większych zmianach pogodowych odczuwałem ból w nodze, to taki jak by go nazwać reumatyczny, że nie punkt na kości a taki rozległy na całą kość, ale nie dokuczliwy po prostu czuć, że ma się kość. A jeszcze ważna kwestia nie mogę trzymać nogi założonej na nogę zaraz drętwieje

Jakieś problemy z krążeniem krwi, ale może tak ma być.  Z perspektywy czasy myślę, że dobrze, że wcześniej myślałem, że po roku usuną mi pręta, bo ten czas szybciej mijał.

Z tego, co lekarz mi już przekazywał to będę w szpitalu dzień wcześniej przed operacją, wstępne badania, drugi dzień operacja i sala po operacyjna, trzeci dzień przeniesienie na zwykłą salę, czwarty dzień jest możliwy wypis do domu ( w przypadku braku komplikacji).

A jak będzie to jeszcze napiszę. Cdn.


http://www.blogan.pl/trackback.php?id=50872

ZŁAMANIE NOGI KOŚCI PISZCZELOWEJ I STRZAŁKOWEJ////MINEŁO 14 MIESIĘCY

 
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.